Neteller – najbolja alternativa za Paypal u Srbiji

Paypal, Payza, Egopay, STP, Neteller, Liberty...

Re: Neteller – najbolja alternativa za Paypal u Srbiji

Postby predator » 17 Apr 2014, 23:07

Registovao sam se na neteller. I ulozio sam 20 $ preko moje visa kartice. Ali za isplatu ne mogu preko visa??????? :?
Moram li da imam tu njihovu Net+ Prepaid MasterCard ??

I nije mi jasno zasto jos uvek stoji Unverified a proslo je nedelju dana??? Skenirao sam moju vozacku dozvolu kao sta je trebalo, ne mogu da ponovim postupak jer je ta forma nestala a stoji Unverified. :?
predator
user

Postby admin » 19 Apr 2014, 12:55

njihova kartica je sigurno isplatljivija od bilo kakvog bank transfera. da ne pominjem da se na bank transfer i ceka.

Sto se tice ovog drugog, moras da ih zoves. ja obicno koristim 12voip posto je dz. I imaj spremno sva ona sekjuriti pitanja i kodove koje si pounjavao prilikom registracije. Pitaju sve. Mozda mozes i da im pises na support, ali sa zvanjem je brze.
Image
admin
Site Admin

Postby predator » 09 Jul 2014, 14:35

Verificirao sam profil i ispratili su mi net + karticu. Aktivirao sam je i dobio PIN....

Ali, opet problem. :( Hteo sam samo da proverim dali je sve u redu, stavio sam je u bankomat da proverim stanje na racunu, kad ono izbacuje poruku -nesto u stilu - transakcija nije dozvoljena. Inace znam da je neisplatljivo da podizem novas sa bankomata (koristicu je u marketima), hteo sam samo da proverim samo stanje na racunu.

Dali treba da prođe neko vreme od aktiviranja do korištenje kartice? Ja sam je juče aktivirao, ali jos ne mogu da je koristim.

Na neteller racunu imam, 7.39$. Da ne treba da prefrlim novac na karticu, ili povlacim novac direkno sa neteller-a? A lepo stoji - Available balance 7.39 USD.
predator
user

Postby admin » 09 Jul 2014, 21:55

predator wrote:Verificirao sam profil i ispratili su mi net + karticu. Aktivirao sam je i dobio PIN....

Ali, opet problem. :( Hteo sam samo da proverim dali je sve u redu, stavio sam je u bankomat da proverim stanje na racunu, kad ono izbacuje poruku -nesto u stilu - transakcija nije dozvoljena. Inace znam da je neisplatljivo da podizem novas sa bankomata (koristicu je u marketima), hteo sam samo da proverim samo stanje na racunu.

Dali treba da prođe neko vreme od aktiviranja do korištenje kartice? Ja sam je juče aktivirao, ali jos ne mogu da je koristim.

Na neteller racunu imam, 7.39$. Da ne treba da prefrlim novac na karticu, ili povlacim novac direkno sa neteller-a? A lepo stoji - Available balance 7.39 USD.

99% je sve u redu. Ne treba nikakvo vreme da prodje, jednostavno si uboo pogresan bankomat. Kao sto na primer visa kartice makedonskih banaka ne rade u Americi, tako je isto vrlo moguce da Neteller nece da radi u svakom bankomatu. Stanje proveravas na netu. Ne verujem da ces naci bankomat koji ima pristup netelleru pa da ti ocita stanje. Jos jedna stvar, izbegavaj da te kartice tipa Neteller, Payoneer,... itd, guras u bankomate. Prvo provizije su bezobrzne, drugo ako nemas nista na kartici, bankomat ti je samo proguta i obavesti te da ti je kartica ugasena...
Koliko ja znam, ne treba nista da se prebacuje... idi do najblizeg marketa, kupi nesto i videces... racunaj da imas proviziju na konverziju valute
Image
admin
Site Admin

Postby predator » 10 Jul 2014, 17:13

admin wrote:99% je sve u redu. Ne treba nikakvo vreme da prodje, jednostavno si uboo pogresan bankomat. Kao sto na primer visa kartice makedonskih banaka ne rade u Americi, tako je isto vrlo moguce da Neteller nece da radi u svakom bankomatu. Stanje proveravas na netu. Ne verujem da ces naci bankomat koji ima pristup netelleru pa da ti ocita stanje. Jos jedna stvar, izbegavaj da te kartice tipa Neteller, Payoneer,... itd, guras u bankomate. Prvo provizije su bezobrzne, drugo ako nemas nista na kartici, bankomat ti je samo proguta i obavesti te da ti je kartica ugasena...
Koliko ja znam, ne treba nista da se prebacuje... idi do najblizeg marketa, kupi nesto i videces... racunaj da imas proviziju na konverziju valute
[/color][/b]

Proverio sam u marketu i funkcionira kako treba. B-)
Hvala mnogo.
predator
user

Postby moony » 15 Sep 2014, 01:47

Upoznata sam sa Payoneer karticom (i prezadovoljna istom!), koliko shvatam, Nateller je isti princip sto se tice registracije, uplata, dizanja i sl.
Samo me jedna stvar zanima - iz kojih drzava je moguce primati uplate? Payoneer, recimo, daje opciju direktne uplate od strane bilo koje US kompanije, bez nekog freelance sajta kao posrednika... klijentu na mail stigne iznos i racun na koji treba da izvrsi uplatu :) Da li je ima neko pouzdanu informaciju/iskustvo? :)
moony

Postby admin » 15 Sep 2014, 13:50

moony wrote:Upoznata sam sa Payoneer karticom (i prezadovoljna istom!), koliko shvatam, Nateller je isti princip sto se tice registracije, uplata, dizanja i sl.
Samo me jedna stvar zanima - iz kojih drzava je moguce primati uplate? Payoneer, recimo, daje opciju direktne uplate od strane bilo koje US kompanije, bez nekog freelance sajta kao posrednika... klijentu na mail stigne iznos i racun na koji treba da izvrsi uplatu :) Da li je ima neko pouzdanu informaciju/iskustvo? :)

Imas na pocetku topika iz kojih zemalja je neteller banovan. Znaci iz tih navedenih ne moze, US je jedna od njih. Sto se ostalog tice, svi ovi ptc koji isplacuju na Neteller ne prave pitanje oko malih iznosa, sto nije sluaj sa Payoneerom gde su ti minimumi za uplate prilicno visoki. Dalje, Payoneer ima i neka vremenska ogranicenja koja ne postoje kod Netellera, tipa ako ti odredjeni broj meseci ne prodje nista kroz account, account se automatski gasi...itd... i jos par stvari mi se nije svidelo kad sam citao njihov terms and conditions...citanje istog savetujem svima 8-)
Image
admin
Site Admin

Postby Ljubomir1996 » 18 May 2016, 17:28

Imam problem sa Netellerom.Prvo su mi zabranili da šaljem novac sa Netellera jer sam prešao neki limit i tražili su da im pošaljem slike lične karte i moju sliku. To sam uradio i sad čekam odgovor da li će mi verifikovati. Međutim, posle sam hteo da se ulogujem, promenio šifru i tražili su da odgovorim na sigurnosna pitanja. Ja nisam znao odgovor i sada mi je "account temporarily disabled". Šta treba da radim da bih mogao ponovo da se ulogujem? Oni su mi napisali u e-mailu da ću sledeći put dobiti instrukcije kako da reaktiviram moj nalog, ali ništa od toga.
Ljubomir1996

Postby admin » 18 May 2016, 19:13

Ljubomir1996 wrote:Imam problem sa Netellerom.Prvo su mi zabranili da šaljem novac sa Netellera jer sam prešao neki limit i tražili su da im pošaljem slike lične karte i moju sliku. To sam uradio i sad čekam odgovor da li će mi verifikovati. Međutim, posle sam hteo da se ulogujem, promenio šifru i tražili su da odgovorim na sigurnosna pitanja. Ja nisam znao odgovor i sada mi je "account temporarily disabled". Šta treba da radim da bih mogao ponovo da se ulogujem? Oni su mi napisali u e-mailu da ću sledeći put dobiti instrukcije kako da reaktiviram moj nalog, ali ništa od toga.

Licnu kartu i jos jedan dokument po izboru traze uvek prilikom verifikacije. Imas 3 pitanja koja sam setujes, i ta 3 moras da znas. U slucaju da ih ne znas, ne znam sta se desava. U svakom slucaju zovi ih, i probaj da se setis odgovore, posto ce te pitati sva tri. Ako ti je licna karta u redu, i oni utvrde da si ti taj koji je otvorio account, aktivirace ga ponovo. Mozes sa nekim voipom da ih zoves.
Image
admin
Site Admin

Postby Ljubomir1996 » 18 May 2016, 19:17

admin wrote:
Ljubomir1996 wrote:Imam problem sa Netellerom.Prvo su mi zabranili da šaljem novac sa Netellera jer sam prešao neki limit i tražili su da im pošaljem slike lične karte i moju sliku. To sam uradio i sad čekam odgovor da li će mi verifikovati. Međutim, posle sam hteo da se ulogujem, promenio šifru i tražili su da odgovorim na sigurnosna pitanja. Ja nisam znao odgovor i sada mi je "account temporarily disabled". Šta treba da radim da bih mogao ponovo da se ulogujem? Oni su mi napisali u e-mailu da ću sledeći put dobiti instrukcije kako da reaktiviram moj nalog, ali ništa od toga.

Licnu kartu i jos jedan dokument po izboru traze uvek prilikom verifikacije. Imas 3 pitanja koja sam setujes, i ta 3 moras da znas. U slucaju da ih ne znas, ne znam sta se desava. U svakom slucaju zovi ih, i probaj da se setis odgovore, posto ce te pitati sva tri. Ako ti je licna karta u redu, i oni utvrde da si ti taj koji je otvorio account, aktivirace ga ponovo. Mozes sa nekim voipom da ih zoves.

Nažalost sam zaboravio odgovore, i to je verovatno problem. Ne znam šta znači zvati voipom, možeš li to da mi pojasniš?
Ljubomir1996

Postby admin » 18 May 2016, 19:40

Moraces da ih zoves u svakom slucaju. Objasnis da si zaboravio pa ce ti objasniti sta da radis.
www.12voip.com na primer. Uplatis nesto sitno, i fixne telefone po EU i americi zoves besplatno.
Image
admin
Site Admin

Postby Ljubomir1996 » 18 May 2016, 21:14

admin wrote:Moraces da ih zoves u svakom slucaju. Objasnis da si zaboravio pa ce ti objasniti sta da radis.
http://www.12voip.com na primer. Uplatis nesto sitno, i fixne telefone po EU i americi zoves besplatno.

To važi i za fixne telefone ili samo za mobilne?
Ljubomir1996

Postby admin » 19 May 2016, 14:12

Ljubomir1996 wrote:
admin wrote:Moraces da ih zoves u svakom slucaju. Objasnis da si zaboravio pa ce ti objasniti sta da radis.
http://www.12voip.com na primer. Uplatis nesto sitno, i fixne telefone po EU i americi zoves besplatno.

To važi i za fixne telefone ili samo za mobilne?

Ne, za mobilne postoji tarifa, ali je i dalje mnogo jeftinije nego da zoves sa telefona. Fiksne brojeve U EU, Americi, Kanadi i Autraliji zoves za dz.
Koristim to vec godinama, i mogu samo da preporucim. Imas i aplikaciju za IOS, (verovatno i za android) tako da prakticno zoves sa mobilnog a ne trosis nista.
Image
admin
Site Admin

Previous

Return to Pitanja vezana za payment procesore